Питання-відповідь. Втома і виснаження.

Я часто відчуваю себе стомленим. Чи є якісь природні джерела для відновлення енергії?

Відповідь : Є дві звичайних причини для втоми, крім нестачі сну. Перша - проблеми цукру в крові. Ви можете вирішити її, відмовившись від цукру і зі тримають його страв і вживаючи вуглеводи, "повільно віддають цукор", такі як жито або овес, як частина збалансованої дієти. Вона передбачає багато свіжих фруктів і овочів. Додавання 200 мкг хрому, доступного в будь-якому магазині здорової їжі, також може допомогти.

Друга причина - виснаження надниркових залоз, цей стан посилюється стимуляторами (наприклад, кофеїном) і стресом. Якщо ви приймаєте амінокислоту тирозин і/або фенілаланін (від 1 до 2 г на день), з якого організм може створювати гормони надниркових залоз, це може дати вам природне підвищення енергії і більше можливості впоратися зі стресом. Також гарні "адаптогенні" трави, які утримують гормони надниркових залоз на належному рівні і збільшують вашу енергію. Найкраще - женьшень, азіатський або сибірський, родіола, рейши і Ашваганда.

Питання: Я завжди стомлений і відчуваю себе ще гірше, якщо я тренуюся. Це синдром хронічної втоми?

Відповідь: Це - класичні ознаки синдрому хронічної втоми, вони вказують, що у вас є проблема з детоксикацією звичайних токсинів, що виробляються, коли організм перетворює продукти харчування в енергію. Ось чому ви відчуваєте себе надмірно стомленим після фізичних вправ і, ймовірно, погано почуваєте себе, якщо їсте занадто багато, особливо менш здорових продуктів.

Ви повинні поліпшити свій детоксикаційний потенціал, провівши очищувальну дієту для печінки протягом двох тижнів, а також приймати харчові добавки, які допомагають очистити організм.

Це означає, що протягом першого тижня ви повинні їсти багато свіжих фруктів, овочів і натуральних продуктів: рису, бобів, риби і т.п. , і повністю відмовитися від м'яса, молочних продуктів, пшениці, чаю кави і алкоголю. Кращі овочі для такої дієти - брокколі, брюссельська капуста, звичайна і кольорова капуста, всі вони містять речовини, звані глюкозинолатів, які допомагають підтримувати функцію печінки. Також гарні морква, помідори, солодкий картопля та інші харчові продукти оранжевого кольору, які багаті бета-каротином. Переконайтеся також, що отримуєте ефективний полівітамінний і антиокислювальний комплекс.

Питання: Як я можу зупинити сонливість після сніданку?

Відповідь: Є три причини для того, щоб відчувати сонливість після сніданку. Ви їсте занадто багато; ви їсте занадто багато вуглеводів і п'єте збуджуючі напої; або у вас алергія на якийсь продукт.

Першу причину легко виключити. Їжте трохи і спостерігайте, як ви себе почуваєте. Друга набагато більш звичайна, так що може бути, що ви впадаєте в цей стан через очищених вуглеводів. Якщо ви снідаєте макаронами, печеною картоплею, бутербродами або рулетами, приготованими з очищеного хліба, солодкими напоями, чаєм або кавою або закусками, подібними шоколаду, остерігайтеся: всі вони можуть сильно збільшити вміст цукру у вашій крові. Це відбувається на дуже короткий час, потім рівень цукру різко падає, і ви перестаєте відчувати себе сонним або виснаженим. Якщо це сказано про вас, спробуйте з'їсти шматок риби або курчати з овочами або тільки з салатом. Якщо це покращує ваш стан, який засвідчує, що, коли ви снідаєте, кількість крохмалистих вуглеводів (рис, картопля, хліб або макарони) врівноважуються такою ж кількістю білків (риба, м'ясо, тофу, сир або пастоподібний нут). Пийте воду, трав'яні чаї, замінники кави і розчинені соки замість чаю або кави і використовуйте закуски зі свіжих фруктів з горіхами і насінням, якщо ви хочете їсти після сніданку. Мінеральний хром може також допомогти стабілізувати ваш цукор у крові; приймайте 200 мкг хрому з сніданком.

Звичайнісінька причина бажання відпочити після сніданку - харчова алергія. Можливо, кожна десята людина має незначні реакції на деякі харчові продукти, які найчастіше проявляються, як сонливість.

Для деяких людей це - дріжджі, для інших - пшениця, молоко, яловичина або соя. Я думав, що у мене алергія на пшеницю, тому що я відчував сонливість після вживання хліба. Але це було не так. Після перевірки я зрозумів, що я реагував на дріжджі, які присутні в хлібі і пиві, але не в макаронах і шампанському. Варто вкладати капітал в таке випробування, щоб виявити непереносимість продуктів, яку ви можете мати.

Питання: Я відчуваю себе стомленим і голодним, коли я їм хліб. У мене чутливість до клейковини?

Відповідь: Дуже може бути. Втома, депресія і травні проблеми - звичайнісінькі симптоми чутливості до клейковини. Чутливість до клейковини, викликана захворюваннями шлунково-кишкового тракту, зустрічається набагато частіше, ніж думає більшість людей. Недавнє дослідження, проведене в Італії, в якому брали участь випадково вибрані школярі, показало, що один з 120 людей чутливий до клейковини.

Найбільше клейковини міститься в пшениці хоча вона також присутня в житі, ячмені та вівсі Деякі люди , однак, чутливі до гліадину який є складовою частиною клейковини пшениці і не присутній у вівсі. Звичайно, це не означає що у вас чутливість до клейковини. У вас може бути алергія тільки на пшеницю, або на дріжджі, що містяться в хлібі, але не саму пшеницю. Як ви переносите пиво? Багато людей реагують на пивні і хлібні дріжджі. Єдиний спосіб дізнатися це точно полягає в тому, щоб перевірити себе.

Питання: Коли я йду у відпустку, я відчуваю себе виснаженим і часто хворію. Чому?

Питання-відповідь. Втома і виснаження.

Відповідь: Ви, ймовірно, витратили свій адреналін перш, ніж піти у відпустку. Коли наднирники знаходяться на межі виснаження, більшість людей може продовжувати працювати, змушуючи себе - наприклад, багато працюючи, або підтримуючи на високому рівні регулярне споживання стимуляторів: чаю, кави, напоїв, що містять кофеїн, або сигарет. Гормони надниркових залоз також пригнічують інфекції і біль. Але коли тиск знято, і ви йдете у відпустку, ваші наднирники розслабляються, і ваше справжнє стан - крайньої втоми - проявляється. У вас можуть виникнути головні болі, нудота, болі в різних органах, симптоми, схожі на грип і відчуття хронічного стомлення.

Моя порада полягає в тому, щоб добре харчуватися і багато спати, виконувати фізичні вправи і приймати 3 г вітаміну С і високу дозу вітамінів групи В кожен день плюс трохи трави родіоли, яка вдихає життя в дедалі слабші наднирники. Спробуйте змінити спосіб життя, щоб не жити на межі виснаження.

Запитання: Взимку я прокидаюся, коли темно, і не можу рухатися. Чому?

Відповідь: Ви, мабуть, страждаєте від нестачі світла. Це звичайно. Приблизно 3 мільйони людей страждають від сезонного емоційного порушення, це форма депресії, яка може трапитися, коли ви не отримуєте достатньо світла, наприклад, протягом коротких зимових днів. Світло робить прямий вплив на мозок, допомагаючи контролювати ваш сон і пробудження. Звичайно, пробудження в темряві, як це трапляється взимку, не природно і не ідеально; але спробуйте довести це до свого керівника!

Є рішення, яке добре працює. Це "моделювання" світанку. В основному це - прікроватний світло з вбудованим регулятором освітленості, об'єднаний з будильником. Якщо ви встановлюєте будильник, скажімо, на 6.30 ранку, він повинен поступово піднімати освітленість, починаючи за 20 хвилин до часу пробудження, моделюючи світанок. Якщо це не пробудить вас, вас підніме сигнал будильника. Я ніколи не чекаю будильника, тому що світло працює добре. Що дивно - ви пробуджуєтеся, мабуть, в повній згоді з собою, з великою кількістю енергії та в природному настрої.

Я також рекомендував би приймати комбінацію амінокислот, тирозину і фенілаланіну, а також адаптогенні трави: азіатський і сибірський женьшень і рейши. Вони доступні в комплексних добавках. На початку зимового ранку це добре діє на мене.

Джерело: за матеріалами книги "500 запитань і відповідей про здоров'я і харчування"

UpDog logo  Proudly hosted with UpDog.